Teatar Ulica nagrađen na festivalu „Štap i kanap“ u Velikom Gradištu

Kategorija: Pozorište | Autor: Jelena Milojević | Objavljen: sreda 08. oktobar 2025.

Gostovanje Teatra Ulica na festivalu „Štap i kanap“ u Velikom Gradištu bilo je pravo malo pozorišno putovanje puno druženja, smeha i inspiracije!

Festival, poznat i pod skraćenim imenom ŠIK, koji okuplja amaterska pozorišta iz cele zemlje i regiona, nastao je iz ideje da se pruži prostor trupama koje sa „štapa i kanapa“ stvaraju pozorišnu magiju, iz ljubavi, talenta i posvećenosti umetnosti.
Teatar Ulica se sa ovog jedinstvenog festivala vratio bogatiji novim iskustvom, prijateljstvima i čak pet nagrada!
Predstava “San letnje noći”, klasna predstava generacije 2023/2024 osvojila je drugo mesto na festivalu i sledeća priznanja:

Nagrada za glavnu žensku ulogu – Nevena Popović (Hipolita / Titanija)
Nagrada za žensku epizodnu ulogu – Miona Antonijević (Helena)
Nagrada za scenski pokret
Nagrada za karakternu rolu – Bogoljub Filipović Bokče (Goran Rac – Egej)
Ove nagrade potvrđuju predanost i umetnički rast naših glumaca, ali ono što posebno raduje jeste atmosfera festivala, mesto gde se kvalitetan rad susreće sa iskrenim druženjem, razmenom iskustava i zajedničkom ljubavlju prema pozorištu.
Veliku zahvalnost imamo prema domaćinima iz Kulturnog centra „Vlastimir Pavlović Carevac“ i prema publici koja je svojim aplauzima podržala svaku scenu.
Neka živi pozorište!

1
2
3
4
5
6
7
8


Komentari

Šta mislite o ovom članku?

Website Design by Ivan Sibinovic. All Rights Reserved. Copyright 2020.